18 Grudzień imieniny obchodzi: Laura, Bogusław, Gracjan zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
SmodCMS

Skanery OnLine

 


ArcaMicroScan

ArcaMicroScan jest darmowym skanerem pozwalającym na szybkie i pełne sprawdzenie zasobów komputera i wyleczenie ewentualnych infekcji. Aplikacja została wyposażona w bardzo silne mechanizmy skanujące. Do podstawowych zalet narzędzia można zaliczyć prostą instalację nie wymagającą rejestracji żadnych komponentów dodatkowych (instalator sam pobiera potrzebne komponenty), skanowanie wszystkich popularnych formatów archiwów, w tym również formatów pocztowych a także sprawdzanie plików osadzonych. Ponadto program oferuje możliwość pełnego leczenia systemu w momencie stwierdzenia infekcji - ArcaMicroScan potrafi wyrzucić z pamięci zainfekowane procesy oraz usunąć referencje do nich zarówno z rejestru jak i z plików systemowych. Wartym odnotowania jest fakt, że autorzy zaadoptowali najnowsze techniki heurystyczne, w tym także Heur.RoundKick. Interfejs ArcaMicroScan jest czytelny a skanowanie przebiega stosunkowo szybko.

 


Norman Virut Cleaner 

 


 Norman Malware Cleaner  -  scaner w trybie awaryjnym bez instalacji

Norman Malware Cleaner to programos, który może być wykorzystany do wykrywania i usuwania złośliwego oprogramowania (malware). Program nie powinien być stosowany jako substytut normalnej ochrony antywirusowej, ale raczej jako narzędzie do leczenia systemów, które są już zainfekowane.
Program potrafi:
- zabić uruchomione i zakażone procesy
- usunąć infekcję z dysku (w tym składniki ActiveX i obiekty Browser Helper)
- wykryć i usunąć rootkity
- przywrócić poprawne wartości rejestru zmienione przez złośliwe oprogramowanie
- usunąć odniesienia stworzone przez złośliwe oprogramowanie w pliku hosts
- usunąć zasady złośliwych programów z zapory systemu Windows.

Najlepszy efekt uzyskamy uruchamiając komputer w trybie awaryjnym i dopiero wtedy skanując komputer.
Program nie wymaga instalacji.


ESET Online Scanner online - bardzo dobry
Platforma: Windows 98/ME/NT4/2000/XP/Vista

Skaner antywirusowy producenta NOD32, oparty na jego maszynie. Przeprowadza skan na archiwach. Ma możliwości dezynfekcji. Narzędzie skanuje od razu cały komputer bez możliwości wybrania określonej lokalizacji. Na chwilę obecną można wybrać jedynie dwie opcje: zaznaczyć automatyczną dezynfekcję oraz wybrać dodatkowe szukanie na okoliczność złośliwego oprogramowania. Na Windows Vista wymagane uruchomienie Internet Explorer jako Administrator w celu obsługi skanera.

 


Windows Live OneCare scanuje - virusy, porty, spam

Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista

Skaner Microsoftu oparty na maszynie wymarłego już RAV. Składa się z trzech odrębnych modułów. Ochrona: wyszukiwanie i usuwanie wirusów, oprogramowania szpiegującego i innych potencjalnie niepożądanych programów oraz znajdowanie luk w połączeniu internetowym (niestety skanowanie jest automatyczne i nie można wybrać żadnych opcji). Oczyszczanie: wyszukiwanie zbędnych / niepożądanych plików do usunięcia. Dostarajanie: sprawdzanie czy komputer działa z max wydajnością, wskazówka czy jest wymagana defragmentacja. Dla Windows Vista należy posłużyć się wersją beta skanera dostępną respektywnie z powyższych linków głównych.


Trend Micro On-Line Scaner  Online - bardzo dobry


Scaner trojanów


Scaner portów


 Scaner aktualizacji w programach


Scaner sterowników


LinkScanner

Firma Exploit Prevention Labs udostępniła pod adresem linkscanner.explabs.com darmowe narzędzie LinkScanner służące do skanowania stron. Jeśli otrzymaliśmy od kogoś link, co do którego mamy wątpliwości, możemy sprawdzić czy strona do której prowadzi jest bezpieczna.


Panda - Activescan ( Internet Exploer )


BitDefender Online Virus Scan

Platforma: Windows 98/ME/NT4/2000/XP/2003/Vista 

Skaner oparty na własnej maszynie BitDefender umożliwiający czyszczenie z wirusów i spyware. Działa powoli, ale oferuje duże możliwości. Skanuje sektor rozruchowy dysku, pamięć, dyski twarde i wymienne, indywidualne foldery, włącznie z archiwami oraz pocztę. Można ustawić własną listę ignorowanych rozszerzeń plików oraz opcję heurystyki. Domyślnie narzędzie prowadzi globalny skan całego komputera z akcją automatycznej próby dezynfekcji znalezionych plików. By zmienić te domyślne ustawienia, należy otworzyć opcje w sekcji Scan Settings. Skaner integruje się również z menu kontekstowym przeglądarki Internet Explorer. Uruchamianie skanera na systemie Vista: a-squared Web Malware Scanner

Platforma: Windows 98/ME/2000/XP/2003

Skaner malware / trojanów oparty na swojej własnej maszynie. Konfigurowalny. Skan można prowadzić wg czterech trybów: Quick / Smart / Deep / Custom. Obsługuje budowanie własnej whitelisty (!) czyli listy plików, które mają zostać zignorowane w skanowaniu. W sekcji Custom można wyznaczyć wybrane przez siebie lokalizacje do skanowania, uwzględnić skanowanie pamięci / strumieni NTFS / archiwów / cookies i heurystykę. Umożliwia dezynfekcję komputera. Skaner ten jest też wbudowany w TrojanScan, jest to dokładnie to samo.


 Centrum zdarzeń i komunikatów o błędach 


2008.08.28 H&K Email: korolczukh@gmail.com