18 Grudzień imieniny obchodzi: Laura, Bogusław, Gracjan zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
SmodCMS

Antywirusy


Sprawdź skutecznie komputer przed wszelkimi zagrożeniami


AVG Anti-Virus Free - bezpłatny do użytku domowego

Darmowy program antywirusowy wyprodukowany w Czechach. Wyposażony jest w skaner rezydentny sprawdzający każdy otwierany plik, działający z Outlookiem i Outlook Express'em moduł skanujący pocztę e-mail oraz skaner główny. Program ma przyjazny i prosty interfejs, wiele opcji, w tym m.in. okresowe skanowanie całego dysku, automatyczne uaktualnianie baz wirusów. Sam skaner, dzięki analizie heurystycznej, jest dość skuteczny w wyszukiwaniu i unieszkodliwianiu również jeszcze nieznanych wirusów. Od wersji 7.5 oferuje udoskonalony silnik zapewniający pełną kompatybilność z najnowszym systemem operacyjnym Windows Vista przy poprawionej wydajności skanowania i obsłudze nowych funkcji, takich jak: skanowanie strumieni NTFS, mniejszych plikach aktualizacyjnych i poprawionym interfejsie użytkownika. W wersji 8.5 nowością jest funkcja Active Safe-Surf, która sprawdza stronę internetową znajdującą się pod każdym linkiem i wyszukuje ukryte tam zagrożenia zanim użytkownicy klikną na link

 


Microsoft Security Essentials, bezpłatny antywirus

Microsoft Security Essentials to bezpłatne narzędzie służące do zabezpieczania systemu Windows przez wszelakiego rodzaju złośliwym oprogramowaniem - wirusy, rootkity, trojany i spyware. Program oferuje bardzo przyjazny i prosty w użyciu interfejs graficzny, trzy tryby skanowania (pełne, skrócone i użytkownika, w którym możemy wybrać dyski, a nawet poszczególne foldery), harmonogram skanowania, automatyczne (lub definiowane przez użytkownika) aktualizacje baz sygnatur, a także historię wykrytych zagrożeń. Ponadto aplikacja charakteryzuje się małym zapotrzebowaniem na zasoby systemowe i umożliwia tworzenie list wykluczeń, pozwalających definiować pliki, lokalizacje, rozszerzenia i procesy, pomijane podczas skanowania.


Rootkity - bezpłatny bardzo skuteczny
Jest to jeden lub kilka współpracujących ze sobą programów, które mają na celu przejęcie kontroli nad systemem, pozostając zupełnie niewidocznymi dla użytkownika.


 Dr.Web CureIt bez instalacji

Dr.Web CureIt! to darmowy skaner antywirusowy, który skutecznie wyszukuje i usuwa szkodliwy kod: wirusy, konie trojańskie, spyware, adware, itp. Co ważne program posiada moduł częstych aktualizacji, jak podaje producent w czasie epidemii aktualizuje bazę 2 razy na godzinę. 

Skaner programu bazuje na silniku programu antywirusowego Dr.Web. Ważną zaletą skanera jest możliwość używania jego bez instalacji, dzięki temu nie wchodzi w konflikt z innymi programami zabezpieczającymi. Jedynym ograniczeniem są reklamy wyświetlane podczas pracy skanera.

Dr.Web CureIT! wykrywa i usuwa:
* Robaki "Mass-mailing"
* Wirusy E-mail
* Wirusy P2P
* Robaki internetowe
* Wirusy infekujące pliki
* Trojany
* Wirusy stealth
* Wirusy polimorficzne
* Wirusy bezcielesne
* Macrowirusy
* Wirusy pakietu MS Office
* Wirusy skryptowe
* Spyware
* Spyboty
* Oprogramowanie kradnące hasła
* Adware
* Narzędzia podwyższonego ryzyka
* Narzędzia hakerskie
* Backdoory
* Programy "żarty"
* Szkodliwe skrypty
* Inne szkodliwe oprogramowanie...


SDFix - Wykryte śmiecie - usuwamy!
SDFix działa tylko na Windows 2000 i Windows XP w trybie awaryjnym na koncie z przywilejami Administratora!

SDFix to darmowa aplikacja przeznaczona do automatycznego usuwania robaków sieciowych, trojanów i rootkitów. Dodatkowo narzędzie analizuje pliki systemowe (m.in. mswsock.dll, winlogon.exe, tcpip.sys, ip6fw.sys, null.sys, beep.sys) określając czy nastąpiła szkodliwa ich modyfikacja i jeżeli jest to możliwe przywraca stan pierwotny. Opis


Combofix - (nie stosować do win 2000) program do skanowania logów, wirusów, (wyłącz program antywirusowy)
Instrukcja Combofix


ArcaMicroScan

ArcaMicroScan jest darmowym skanerem pozwalającym na szybkie i pełne sprawdzenie zasobów komputera i wyleczenie ewentualnych infekcji. Aplikacja została wyposażona w bardzo silne mechanizmy skanujące. Do podstawowych zalet narzędzia można zaliczyć prostą instalację nie wymagającą rejestracji żadnych komponentów dodatkowych (instalator sam pobiera potrzebne komponenty), skanowanie wszystkich popularnych formatów archiwów, w tym również formatów pocztowych a także sprawdzanie plików osadzonych. Ponadto program oferuje możliwość pełnego leczenia systemu w momencie stwierdzenia infekcji - ArcaMicroScan potrafi wyrzucić z pamięci zainfekowane procesy oraz usunąć referencje do nich zarówno z rejestru jak i z plików systemowych. Wartym odnotowania jest fakt, że autorzy zaadoptowali najnowsze techniki heurystyczne, w tym także Heur.RoundKick. Interfejs ArcaMicroScan jest czytelny a skanowanie przebiega stosunkowo szybko.


Norman Virut CleanerNorman Malware Cleaner - scaner w trybie awaryjnym bez instalacji

Norman Malware Cleaner to programos, który może być wykorzystany do wykrywania i usuwania złośliwego oprogramowania (malware). Program nie powinien być stosowany jako substytut normalnej ochrony antywirusowej, ale raczej jako narzędzie do leczenia systemów, które są już zainfekowane.
Program potrafi:
- zabić uruchomione i zakażone procesy
- usunąć infekcję z dysku (w tym składniki ActiveX i obiekty Browser Helper)
- wykryć i usunąć rootkity
- przywrócić poprawne wartości rejestru zmienione przez złośliwe oprogramowanie
- usunąć odniesienia stworzone przez złośliwe oprogramowanie w pliku hosts
- usunąć zasady złośliwych programów z zapory systemu Windows.

Najlepszy efekt uzyskamy uruchamiając komputer w trybie awaryjnym i dopiero wtedy skanując komputer.
Program nie wymaga instalacji.


Spyware Doctor - program do ochrony

Ochrona przed: spyware, adware, końmi trojańskimi, programami rejestrującymi naciśnięcia klawiszy (keylogger), wykradaniem tożsamości, programami przejmującymi kontrolę nad przeglądarką (hijacker), obiektami śledzącymi poczynania użytkownika, programami pozornie chroniącymi przed spyware, niepożądanym oprogramowaniem, oszustwami, okienkami wyskakującymi i szkodliwymi stronami internetowymi.


AVG Anti-Virus Free - dezpłatny do użytku domowego

2008.08.28 H&K Email: korolczukh@gmail.com